Aktualizováno: Režim na UP v souvislosti s covidem-19

Čtvrtek 21. červenec 2022, 16:36

Níže pro vás shrnujeme informace o aktuálním režimu na UP v souvislosti s covidem-19.

Přestože jsou prázdniny v plném proudu a všichni se snažíme zrekreovat a nabrat síly do dalšího akademického roku, koronavirová nákaza na září, zdá se, nečeká. Počty nakažených v těchto dnech pozvolna, ale pravidelně narůstají. V současnosti nelze spolehlivě odhadnout, jak se bude charakter onemocnění v blízké době vyvíjet, nicméně jistá obezřetnost je bezesporu na pořadu dne. Vládní opatření zatím situaci nekorigují, zodpovědnost tedy zůstává na každém z nás – zkusme i svou troškou ohleduplnosti přispět k tomu, abychom si univerzitní i běžný život mohli užívat i nadále bez nepříjemností. Podrobněji v aktualitě.

Testování zaměstnanců

Testování zaměstnanců univerzity není aktuálně nikým nařízeno. Rektorát UP umožňuje svým zaměstnancům v případě jakékoliv nejistoty vyzvednout si samotest na Referátu bezpečnosti a požární ochrany UP, sídlícím na adrese Křížkovského 8. Na dalších součástech se v období prázdnin prosím informujte o dostupnosti testů zbylých z předchozího kola testování (případně o dalších možnostech) u svého přímého nadřízeného.

Ochrana dýchacích cest

Aktuálně neukládá používání ochrany dýchacích cest (respirátoru) žádné vládní opatření. S ohledem na momentální nárůst nakažených se nebojme ani teď používat respirátor, necítíme-li se zcela zdrávi, abychom ochránili své okolí, a také v případě, že máme obavy o své vlastní zdraví. Respirátory pro tyto preventivní případy je možné si jednotlivě vyzvednout na Referátu bezpečnosti a požární ochrany UP (BOZP), sídlícím na adrese Křížkovského 8.

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)